Zet je zorgen even opzij  en doe wat je doet met je volle aandacht.

Zet je zorgen even opzij en doe wat je doet met je volle aandacht.

Heb je dat ook wel eens…
Je kan je niet concentreren op dat wat je moet doen. Je hooft zit vol met zorgen, piekers en muizenissen.
Toch is het bij tijd en wijle best handig als je je echt kan concentreren.
Hiervoor hebben we in de praktijk de Pieker-Pot.

Voordat de kinderen bij mij beginnen met bijvoorbeeld te training “IKleerleren”, schrijven ze hun zorgen op een klein papiertje en stoppen dit in de Pieker-Pot. Zo kunnen ze het tijdelijk van zich afzetten en zich volledig concentreren op dat waar we mee bezig zijn.
Er gebeurt zo niets mee. De zorgen worden niet van het kind afgenomen of opgelost. De kinderen blijven eigenaar en zelf verantwoordelijk voor de afhandeling.
Aan het einde van de training “IKleerleren” of coaching-sessie kunnen ze ervoor kiezen om de zorgen weer mee naar huis te nemen of ze hebben ze niet meer nodig en ze gooien de beschreven papiertjes in de prullenbak.

Even je hoofd leeg, aandacht voor dat wat je doet, om daarna met een helder hoofd je zorgen opnieuw bekijken en bepalen of ze nog steeds zoveel aandacht nodig hebben.

aangesloten bij Adiona beroepsorganisatie voor kindercoaches en kinderyogadocenten
gecertificeerd trainer Heppie!? kinderen en emoties